Hore

Záhrady

Záhrada je investícia – nielen, do pozemku, ale aj do budúcnosti. To, čo zasadíte dnes, tu bude pre vás o rok, o dva, pre budúce generácie. Zverte ju preto do rúk odborníkov, ktorí premenia vaše sny na realitu.

Čo ponúkame?

  • návrhy, realizácie a rekonštrukcie záhrad
  • vizualizácie a odhad ceny záhrady, rozpočet zakladania záhrady
  • projektovanie a realizácia závlahových systémov
  • zakladanie jazierka, starostlivosť o vodné plochy
  • zakladanie trávnikov, kosenie trávnikov, prevzdušňovanie, vertikutácia, hnojenie
  • celoročná údržba zelene
  • ošetrovanie ovocných stromov, ochrana okrasných stromov proti škodcom
  • záhradná architektúra a odborné poradenstvo
Filozofia a ciel našej práce je vytvoriť estetické, funkčné a prírodno-relaxačné dielo, ktoré by malo byť prirodzenou súčasťou každého bývania.

Záhrada je váš súkromný a intímny priestor, mala by byť preto presne taká, akú si ju predstavujete. Je to však podobné ako pri stavbe domu, bez znalostí, odborných rád a pomoci architektov to nejde. Vybudovať záhradu ako ekosystém vyžaduje starostlivé návrhy záhrad, obhliadku pozemku, projektovanie, prispôsobenie výsadby svetovým stranám aj slnečnému žiareniu, svahovitosti terénu aj pôde, ktorú v záhrade máte. Nie všade vám bude krásne kvitnúť levanduľa a bylinkový trávnik neprevonia úplne každý kút. Zverte ju preto do rúk odborníkov, ktorí dispozičné riešenie pretavia do dokonalého výsledku. A s prvotnou konzultáciou začnite bez obáv už vtedy, keď nemáte dokončený dom.

Ako si správne vybrať firmu na založenie záhrady?

Základom je individuálny prístup, konzultácia zadarmo, rozpočet stanovený vopred, profesionálny návrh, vizualizácie, aby ste si vedeli predstaviť výsledok a jasná komunikácia. Nedajte sa zlákať vidinou ušetrených peňazí a oslovovaním nedôveryhodných firiem, tvorba záhrad je špecializovaná služba, na ktorú treba vzdelanie, zručnosti a skúsenosti. Záhrada je investícia, to, čo do nej zasadíte vám v nej bude rásť dlhé roky. Rastliny z výpredaja, lacné závlahové systémy alebo nekvalitne položený trávnik môžu napáchať neodstrániteľné škody, ktoré vás budú stáť v konečnom dôsledku ešte viac peňazí.

Čo vás čaká pri zakladaní záhrady?

Prvý krok je konzultácia. Nebojte sa spýtať na všetko, čo vás zaujíma, otvorene aj na ceny a stanovte spoločne rozpočtový strop. Ideálne je, ak si vyberiete firmu z vašej lokality, napríklad návrhy a realizácie záhrad pre Trenčiansky kraj sú naša priorita. Následne tím pripraví vizualizácie, ak budete súhlasiť aj podklady pre projektovanie záhrady, následne sa prejde k ďalším bodom, ako sú zakladanie závlahových systémov, pokladanie a výsev trávnikov a výsadba záhonov. Časovo aj finančne výhodné je obrátiť sa na firmu, ktoré realizuje záhrady na kľúč. Zveríte jej do rúk pozemok a o všetko od návrhu, projektu, zakladanie trávnikov cez realizáciu až po údržbu sa postará za vás. Máte už staršiu záhradu, no zaujímate sa o rekonštrukciu alebo úpravu záhrad? Obráťte sa na náš tím, spolu nájdeme riešenie a vdýchneme jej nový život a sviežosť.