Hore

Plánovanie záhrady

26. jan. 2017, V kategórii: Záhrada

Plánujete realizáciu novej záhrady alebo rekonštrukciu Vašej pôvodnej záhrady? Kedy je najlepší čas na jej plánovanie a aký je približný postup?

Dobrý tip: Najlepšie obdobie pre plánovanie záhrady je počas zimných mesiacov. Vtedy si môžete všetko dopredu v predstihu premyslieť a naplánovať a na jar hneď začať s realizáciou.

Ak chcete plánovanie a realizáciu Vašej záhrady zveriť do rúk odborníkom, je dobré urobiť to v predstihu, pretože najviac objednávok sa hromadí v jarnom období.

Skôr ako sa stretnete so záhradným architektom premyslite si nasledovné body:

  • Aký bude účel / funkcie Vašej záhrady? Má byť Vaša záhrada miestom pre pasívny / aktívny oddych, úžitková pre vlastné pestovanie ovocia a zeleniny, priestor pre Vaše deti?
  • Charakter Vašej záhrady by mal súvisieť aj s Vaším okolím – podľa toho či ide o mestské alebo vidiecke prostredie, charakter stavby domu – novostavba/ starší dom/ chata.
  • Máte alebo plánujete mať domáce zvieratá?
  • Koľko času plánujete stráviť údržbou záhrady alebo ju chcete zveriť do rúk profesionálom? Rozmýšľate nad automatickou závlahou?
  • Aké sú Vaše finančné možnosti? Architektovi pomôže v plánovaní ak bude vedieť Vaše limity a môže Vám prispôsobiť návrh na mieru a nemusíte potom robiť škrty v rozpočte.

Pri stretnutí s Vami preberieme všetky tieto aspekty a Vaše predstavy o Vašej záhrade. Následne spracujeme prvotný projekt, ktorý s Vami prekonzultujeme a zapracujeme Vaše pripomienky. K finálnej verzii projektu Vám priložíme vizualizácie, aby ste si vedeli daný priestor predstaviť a predbežný rozpočet na realizáciu, ktorý samozrejme spolu s Vami prispôsobíme tak, aby Vám vyhovoval.

planovanie-zahrady

Ak plánujete realizáciu alebo rekonštrukciu Vašej záhrady, neváhajte nás kontaktovať čo najskôr, aby ste sa už tento rok mohli tešiť z novej záhrady. Radi Vám vytvoríme projekt záhrady podľa Vašich predstáv a následne ho aj zrealizujeme. Tešíme sa na spoluprácu s Vami!